Dopravní nehoda

Černý víkend na silnicích! Zemřeli nejméně čtyři lidé, desítky se zranily

Přes víkend se na našich silnicích umíralo. Jen v sobotu přibyli do statistik nejméně čtyři mrtví a desítky zraněných. Z toho 11 těžce. A problémy byly i v neděli. Velké komplikace zažili například řidiči hned po ránu při cestě na Dny NATO v Mošnově. Za dopoledne tam policisté řešili hned čtyři dopravní nehody.

Vrtulníky, sanitky, policisté, hasiči. Všechny složky integrovaného systému mohly zapomenout na klidnou službu. Vážná nehoda je zaměstnala například dopoledne u obce Smrček na Chrudimsku. Po srážce dvou osobních aut se jedno převrátilo na střechu.


"Od pátku už mají policisté ve statistikách přes 800 nehod," řekl Aleš Malý ze záchranné služby Pardubice. "Zasahovali jsme o víkendu u sedmi nehod se zraněním, nejčastěji bylo důvodem nesprávné předjíždění," uvedl mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.


V centru obce Žerčice na Mladoboleslavsku se večer převrátila čtyřkolka. Dva lidé na ní jeli bez helmy. Jeden žije, má ale těžká zranění, druhý zemřel.

Související obsah


Další řidič motorky zemřel v lomu u Ždánova na Domažlicku. Adrenalinovou jízdu a tím i život 66letého Němce ukončil pád z osmimetrového srázu. A pilot záchranářského vrtulníku zná po sobotní událostech cestu na motokrosovou trať u Horažďovic téměř nazpaměť. Hned třikrát tam letěl ke zraněným motorkářům.


Obrovské vášně vyvolala i tragická nehoda u Špindlerova Mlýna. Na reklamní akci tam dorazilo hned několik nadupaných mustangů. Jeden z jeho řidičů, který vezl 12leté dítě, vjel ve velké rychlosti do protisměru a zabil 49letého řidiče škodovky, 47letá spolujezdkyně bojuje v nemocnici o život.

Související obsah


"Jeli tady tři za sebou. U nás před barákem na to šlápli a v zatáčce se jeden s druhým začali předjíždět. Jeli 150 určitě, jestli ne víc. Najednou jsme slyšeli ránu. Odnesli to nevinní lidi," popsala svědkyně události.


Jak k nehodě došlo, policisté vědí, teď ale budou zjišťovat, co jí předcházelo. Zatím podle informací televize Nova nikoho neobvinili.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz