Domácí

V chaosu na D1 uvízli i hasiči. Řidiči ignorovali záchrannou uličku

Úterý bylo na dálnici D1 plné nehod a bohužel ani tentokrát se to neobešlo bez potíží ze strany řidičů v koloně. Záchranáři měli plné ruce práce, aby se dostali k vážně zraněnému muži. Záchranná ulička se totiž nekonala. Ani následná cesta do nemocnice se neobešla bez problémů.

V úterý vyjeli záchranáři, policisté a hasiči k vážné nehodě na 188. kilometru dálnice D1. Bohužel řidiči nevytvořili záchrannou uličku, záchranáři a hasiči se museli k nehodě "probíjet", tím ztráceli drahocenný čas.

"Když jsme se konečně dostali na místo, ošetřili jsme mladého muže a s podezřením na těžké zranění jsme ho transportovali na urgentní příjem FN Brno. Ani cesta zpět nebyla bez obtíží, bohužel," popsali jihomoravští záchranáři na sociálních sítích.

Záchrannou uličku mají řidiči podle zdravotníků tvořit už ve chvíli, kdy vzniká kolona, ne až uvidí vozidla Integrovaného záchranného systému, to už totiž může být pozdě, protože nebude kam uhnout.

Související obsah

Pro určení správného pruhu řidičům pomůže pravá ruka. "Palec znázorňuje rychlý pruh u svodidel, všechny ostatní prsty představují zbylé pruhy. Záchranná ulička je prostor mezi palcem a ukazováčkem. Řidiči v rychlém pruhu by se vždy měli tlačit na levou stranu vozovky ke svodidlům a všichni ostatní doprava," doplnili záchranáři.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz