Zahraničí

Babiš v OSN mluvil o úspěších i výzvách České republiky

Premiér Andrej Babiš přednesl projev na Valném shromáždění Organizace spojených národů. V New Yorku mluvil o České republice a výzvách, které ji čekají.

Premiér Babiš promluvil na Valném shromáždění OSN krátce po deváté hodině večer místního času. Svůj projev započal výročími, které Českou republiku v roce 2019 čekají. Připomněl třicáté výročí sametové revoluce nebo dvacet let od vstupu do NATO.

Předseda vlády hojně odkazoval na úspěchy země, připomínal ekonomický růst a významné autory, například zmínil Václava Havla. Významnou část své řeči Babiš věnoval výzvám, kterým podle něj Česká republika čelí. Mezi ty zahrnul odchod Velké Británie z Evropské unie, vztahy s Ruskem nebo mezinárodní obchodní vztahy.

Související obsah

Ačkoliv Babiš nepromluvil na pondělním klimatickém summitu, téma ochrany ovzduší přeci jen zmínil. Státníkům připomněl, že Česká republika plní sliby, ke kterým se zavázala v roce 2015 v Paříži. Už předem ale předseda vlády avizoval novinářům, že nechce mluvit pouze o klimatu, protože svět trápí podle něj důležitější problémy.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz