Mince

O mince s Gottem se hlásí stovky zájemců. Nabídka je omezená

Úmrtí zlatého slavíka Karla Gotta vyvolalo velký zájem o zlaté a stříbrné mince, které u příležitosti jeho 80. narozenin vydala Česká mincovna. Jen v den Gottova úmrtí volalo přes 300 zájemců. Emise je ale limitovaná, takže případní zájemci by si měli pospíšit.

"Od včerejšího dne jsme zaznamenali zvýšený zájem o zbytek emise k 80. narozeninám Karla Gotta, kterou jsme emitovali v letošním roce, a to jak o zlaté mince, tak o stříbrné," uvedl marketingový manažer České mincovny Jaroslav Černý.

Zlaté a stříbrné mince vydala mincovna v sérii po třech kusech. Ty půluncové zlaté stojí zhruba 31 tisíc korun. Stříbrné uncové mince vyjdou na 2 980 Kč jedna, pokud jde o číslovanou sérii, nečíslované mince jsou o 200 korun levnější.

Podle Černého se ve středu ozvalo zhruba 300 až 400 zájemců o mince. "Bohužel emise je limitovaná, nad rámec jít nemůžeme," upozornil Černý, že nabídka je skutečně omezená.

Související obsah

Pro opravdu velké fanoušky Karla Gotta má mincovna připravenu ještě jednu sběratelskou raritu. "Máme k dispozici jednu takovou specialitu a to je kilogramová mince z roku 2014, která byla vydána k 75. narozeninám Karla Gotta. Máme k dispozici ještě dva kusy," řekl Černý pro TV Nova.

Mince je z kilogramu zlata a zájemci si na ní musí připravit pořádný balík – "Cena je zhruba 1,5 milionu," dodal Černý.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz