Pojišťovna

Češi prchají před zimou na exotické dovolené, přibývá nemocných kojenců

Češi prchají před zimou na exotické dovolené, přibývá nemocných kojenců
Zdroj: Profimedia

Mnozí Češi prchají před nástrahami studeného počasí do teplejších krajin a berou s sebou také děti. Pojišťovny evidují až 35procentní nárůst zranění a nemocí v exotických krajinách s příchodem podzimu. Nárůst se týká i těch nejmenších.

Úrazy, záněty uší a nosohltanu, zažívací problémy a různá onemocnění. Přes 20 procent všech zdravotních indispozicí kojenců se stane na cestách po exotických krajinách.


"Za loňský rok a prvních deset měsíců toho letošního nám klienti Allianz nahlásili ze svých dovolených okolo stovky případů spojených s ošetřením dětí do jednoho roku,“ uvedl vedoucí medické asistence Allianz Assistance Jakub Fiala.

 

Související obsah


Náklady na lékaře v cizině mohou značně zatížit dovolenkový rozpočet. V některých případech se mohou vyšplhat až na pětinásobek českých cen. U některých pacientů navíc pojišťovny musí zařídit i převoz zpátky do České republiky.


"V řadě případů totiž klienti z důvodů ošetření nebo hospitalizace zmeškají svůj plánovaný návrat,“ dodal Fiala. Náklady na repatriaci se pohybují od desítek do stovek tisíc korun, což je pořádný zásah do rodinných financí.
 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz