Mráz

V USA napadlo rekordní množství sněhu, naměřili až -30 stupňů!

Ve Spojených státech udeřily silné mrazy. Při nehodách na zamrzlých silnicích zemřelo už pět lidí včetně osmileté dívky. V ohrožení jsou miliony Američanů, padají teplotní rekordy a kolabuje doprava.

Tak rychlý nástup zimy překvapil miliony obyvatel Spojených států. Úřady už zrušily tisíce letů a další budou pravděpodobně přibývat.

Ve státě New York množství napadaného sněhu překonalo 77 let starý rekord. V Montaně zase naměřili 30 stupňů pod nulou. Další teplotní rekordy padly ve státech Kansas a Illinois.

Arktická zima ztěžuje život také americkým farmářům a zvířatům. "Přichází zima, to je jasné. Navíc letos přišla dříve než normálně. Obvykle u nás nemáme tolik sněhu ani o Vánocích. Nestíháme sklízet plodiny, ale děláme, co můžeme, mezi sněhem, deštěm a blátem," popsal farmář Bob Grove.

Související obsah

Přesně opačný problém mají v Austrálii, kde stále trvají nejhorší požáry v dějinách země. Šíření ohně napomáhá silný vítr a vysoké teploty. Nejhorší situace je v okolí Sydney. Australští hasiči varují, že ohrožených je téměř sto tisíc domů.

Oheň už ale spálil stovky budov a zabil několik lidí. "Stále nám přicházejí nové zprávy o nových požárech. Důvodem je rychlé šíření ohně. Podle našich posledních odhadů jenom dnes oheň zničil na 50 domů," sdělil hasič Shane Fitzsimmons.

Než se podaří dostat požáry pod kontrolu, může to podle hasičů trvat i měsíce.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Mráz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz