Domácí

Seniorka našla lásku v "námořníkovi". Poslala mu 1,5 milionu, než ho prokoukla

Seniorka našla lásku v "námořníkovi". Poslala mu 1,5 milionu, než ho prokoukla
Zdroj: Getty Images

Osmašedesátiletá žena z Brněnska se s mužem seznámila na internetu. Více než rok jí trvalo, než si uvědomila, že domnělý vdovec z Ameriky je podvodník. Chlapík ženu požádal, jestli si k ní může poslat balík s penězi. Jakmile souhlasila, ocitla se v kolotoči neustálého placení "nezbytných" poplatků a skončila téměř na mizině.

Muž na sociálních sítích tvrdil, že žije v Americe a jeho rodiče pocházejí z Rumunska. "Seniorku příběh muže, který prý podle fotografie vypadal slušně, byl sebevědomý a životem zkoušený, oslovil," říká policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Domnělý Američan ženě vyprávěl, že pracuje na lodi, která kvůli závažné poruše nejspíš nikdy nedorazí do cíle. Tvrdil, že by si k ní rád poslal balíček s penězi, který si později hodlal osobně vyzvednout.

Související obsah

Od okamžiku, kdy seniorka se zasláním balíku souhlasila, se začaly najednou objevovat problémy. Jednou přepravní společnost balík odmítala pustit dál, pokud neuhradí sazbu 5500 dolarů, pak bylo pro změnu potřeba zaplatit 4000 dolarů za pojištění proti terorismu a následně ještě doplatek ve stejné výši.

Údajné osvědčení o pojištění stálo dva a půl tisíce dolarů a dalších 15 tisíc to, že balík nezadrží v Praze. K výdajům se přidala platba za speciální ryté razítko, poplatek za každý den, kdy balík leží ve skladu údajné přepravní firmy a platba turecké policii, u které se balík ocitl za nevyjasněných okolností.

Související obsah

Když seniorka odmítla hradit další výdaje, začal se muž dušovat, že vše platit nemusí a že pomůže jeho kamarád. Ten ovšem "náhodou" neměl k dispozici celou potřebnou sumu a ženu tak obral o další tisíce.

Okradená poslala na různé bankovní účty přes 70 000 dolarů, tedy více než 1,5 miliónu korun.

 

Související obsah

Přišla o veškeré úspory, prodala i pozemky, které vlastnila, a dokonce si na "poplatky" půjčila od ostatních členů rodiny. Podvodník po seniorce požadoval ještě zakoupení letenky, což odmítla. Následovaly výhrůžky a výčitky, že měla zastavit vlastní dům, nebo si půjčit.

Když "životem zkoušený námořník" ženu nařkl, že ho chce okrást a vyhrožoval jí, že vše oznámí FBI, ztratila seniorka poslední zbytky trpělivosti a případ oznámila policistům.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz