Domácí

Žena se vážně zranila při nehodě. Pak bourala i sanitka, která ji odvážela

Žena se vážně zranila při nehodě. Pak bourala i sanitka, která ji odvážela
Zdroj: KŘP Moravskoslezského kraje

Špatný den měla čtyřiadvacetiletá žena ze Zlínska. Při dopravní nehodě utrpěla vážná zranění, kvůli kterým ji záchranka musela převézt do nemocnice. I ta cestou ale bourala, do nemocnice se tak žena nakonec dostala s dalšími bolestivými zraněními navíc.

K první události byla policie a záchranka přivolána v pátek dvacet minut před třináctou hodinou. "Třiadvacetiletý řidič dodávky Volkswagen Transporter jel ve směru od obce Zlechov do Nedakonic. Třiašedesátiletý řidič nákladního vozidla Tatra vyjel z vedlejší pozemní komunikace, aniž by dal řidiči Volkswagenu přednost, čímž došlo ke srážce obou nákladních vozidel. Senior vyvázl z nehody bez zranění, mladého řidiče převezli záchranáři do nemocnice v Uherském Hradišti s lehkým zraněním a jeho o rok starší spolujezdkyni potom převáželi záchranáři s těžkým zraněním do nemocnice ve Zlíně," popisuje policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Jenže zhruba o hodinu později došlo v Otrokovicích k další dopravní nehodě, ve které se ocitla i sanitka, která ženu převážela. "Řidič sanitky jel se zapnutým výstražným světelným i zvukovým znamením, aby byl v nemocnici co nejdříve. Při jízdě po ulici Zlínská v Otrokovicích předjížděl vozidla jedoucí v jeho jízdním pruhu. Přitom mu do cesty vjel z vedlejší komunikace třiačtyřicetiletý řidič vozidla Volkswagen Sharan, který chtěl od známého autobazaru odbočit vlevo do Otrokovic," doplnila tisková mluvčí.

Při střetu vozidel se zranil jak řidič Volkswagenu, tak tříčlenná posádka sanitky i převážená dívka. Dopravní nehoda se navíc udála v době odpolední dopravní špičky, dopravu na místě tak museli několik hodin řídit dopravní policisté. Pro všechny zraněné museli přijet další záchranáři a transportovat je do nemocnice. Rozsah zranění jednotlivých osob prozatím není jasný.

Související obsah

Dechová zkouška u všech řidičů obou nehod byla negativní. Předběžně vyčíslená škoda na vozidlech činí u nehody u Nedakonic 600 tisíc korun, u nehody v Otrokovicích potom 400 tisíc korun. Míru zavinění jednotlivých účastníků šetří u obou dopravních nehod dopravní policisté společně s kriminalisty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz