Domácí

Poplach v Brně! Dělníci narazili na množství pancéřových pěstí a granátů

Brněnští pyrotechnici včera zasahovali u nálezu nezvykle velkého množství nevybuchlé munice v centru města. Na místě objevili několik pancéřových pěstí a ručních granátů.

Takový nález policisté ve městě dlouho nezažili. Přímo ve vnitrobloku jednoho z bytových domů v Šumavské ulici zajistili třináct kusů pancéřových pěstí a devět ručních granátů. Objevili je dělníci při výkopových pracích.


"Přivolaný pyrotechnik na místě vyhodnotil, že stav nálezu není nebezpečný. Z tohoto důvodu nebyla provedena na místě evakuace obyvatel z přilehlých bytových domů,“ uvedl mluvčí Policie ČR Petr Vala.

Související obsah


Pyrotechnik pak vykopanou munici zajistil a odvezl k bezpečnému odstřelu. Výbušniny pocházely z druhé světové války. Přímo pod nohama obyvatel domu tak ležely přes 70 let.


"Širokou veřejnost chceme upozornit, že v případě nálezu jakékoli munice, střelných zbraní, střeliva nebo výbušnin, jsou povinni tento nález neprodleně oznámit na linku 158,“ dodal Vala.


V případně neodborné manipulace se totiž lidé mohou vážně zranit.


Jednou z oblastí s největším výskytem munice je Boří les na Břeclavsku, kde pyrotechnici odstraňují nebezpečné výbušniny už od roku 2015. Jen v loňském roce zneškodnili přes 18 tisíc kusů min a granátů. To je trojnásobek toho, co v předchozích čtyřech letech dohromady.

Jak byla zlikvidována nebezpečná munice na Břeclavsku se můžete podívat v následující reportáži:

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2006 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2006 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Píše se na Deník.cz