Počasí

Bouře Bianca do Česka přinese nový sníh, objevit se má i v nížinách

Lyžaři se mohou radovat. K Česku se blíží tlaková níže Bianca, která s sebou přinese sněžení také do nížin. Sněžit bude už ve středu, vydatnější srážky nás však čekají od čtvrtečního večera. Na západě území může napadnout 15 cm, na Šumavě a v Krušných horách dokonce 20 cm. Meteorologové varují také před silným větrem.

Letošní zima sněhu moc nepřeje. Většinou napadne spíše na horách, kde si aspoň lyžování mohou lidé užít v některých střediscích. A pokud se objeví v nížinách, hned zase roztaje. Teď bychom se měli dočkat sněhu na většině území Česka. Blíží se k nám totiž tlaková níže Bianca. Ta přinese první letošní vydatnější sněžení.

"Zatímco během středy a čtvrtečního dne očekáváme sněžení na horách a občasné sněhové přeháňky se budou během dne vyskytovat od středních poloh, ve čtvrtek večer a v noci na pátek bude sněžit i v nížinách. Zejména v západní části území se bude jednat o sněžení vydatné, kdy napadne až 15 cm sněhu," uvedla Dagmar Honsová z Meteopressu.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu před sněhem, která platí od čtvrteční sedmé hodiny večerní do páteční páté hodiny ranní pro Středočeský kraj (Hořovice, Příbram, Rakovník), Jihočeský kraj (Blatná, Český Krumlov, Kaplice, Prachatice, Strakonice, Vimperk), Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj (Chomutov, Kadaň, Litvínov, Louny, Most, Podbořany, Žatec).

Související obsah

V Krušných horách a na Šumavě má napadnout i 20 centimetrů. "Oblačnosti i srážek bude přibývat během čtvrtečního večera od západu a do pátečního rána může na Karlovarsku, Ústecku, Plzeňsku, v Jihočeském kraji a ve Středočeském kraji napadnout až 15 cm sněhu," doplnila Honsová.

ČHMÚ vydal také výstrahu před silným větrem s nárazy nad 65 km/h pro Jihočeský kraj, Plzeňský kraj (Domažlice, Horažďovice, Klatovy, Sušice), Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj od čtvrteční desáté hodiny večerní do páteční desáté hodiny ranní. 

Mapa výstrahy před sněhem a větrem

Zdroj: ČHMÚ

Podobné počasí vydrží i v dalších dnech. V sobotu bude polojasno, na většině území déšť. Ráno a dopoledne v Čechách většinou sněžení, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na webu. Sněžit bude také v neděli, a to nad 600 metrů. 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz