Zahraničí

Slovensko hlásí první případ viru. Nemocí se nakazil muž nejspíš doma

Slovensko hlásí první případ viru. Nemocí se nakazil muž nejspíš doma
Zdroj: Profimedia

Slovenská republika dlouho odolávala koronaviru, ale bohužel se jí nemoc také nevyhnula. První případ potvrdil premiér Pellegrini v pátek na tiskové konferenci. Nemoc má muž, který byl převezen do Univerzitní nemocnice Bratislava.

Dvaapadesátiletý muž, u kterého lékaři potvrdili koronavirus, v poslední době nikam necestoval. Lékaři tak neví, kde se mohl nemocí nakazit. V zahraničí byl pouze jeho syn, a to v italských Benátkách. U něho však testy vyšly negativně. 

"Pacient se cítí dobře a klesá mu teplota. Je důležité, aby zodpovědní kolegové po rozhovoru s ním identifikovali všechny lidi, se kterými muž přišel do kontaktu. Vzorek byl testován dvakrát," řekl premiér Peter Pellegrini. 

V bratislavské nemocnici, kde se muž nachází, jsou zakázané návštěvy všech pacientů. Zatím není jasné, jestli se tato opatření zavedou i v dalších slovenských nemocnicích. "Budeme diskutovat, v jakém znění dostanou občané Slovenska zprávu o koronaviru skze mobilní telefony," doplnil Pellegrini.

Související obsah

Stát také vyzval všechny lidi, kteří mají příznaky a podezření na koronavirus, aby nechodili do ordinací a kontaktovali čísla vyčleněná na tuto situaci. "Nejhorší, co by se mohlo stát, že by každý, kdo má podezření, šel k praktickému lékaři a sedl si s dalšími pacienty do ordinace," dodal premiér. 

Starší občané by si měli také léky objednat přes telefon a dojít si recepty vyzvednout do lékáren, aby se v čekárnách u doktora vyhnuli možného přenosu nákazy. Lidé by se také měli vyhnout většímu shromáždění lidí.

Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Píše se na Deník.cz