Zahraničí

Čechy děsí, že uvíznou za oceánem. Aerolinky nestíhají vyřizovat telefony!

Ačkoliv podle cestovních kanceláří začíná hlavní sezóna letů do Spojených států až od poloviny dubna, už teď tam měly odcestovat stovky českých klientů. Ti, kteří ještě neodletěli, řeší změnu letu, ale hůř jsou na tom ti, kteří se mají ze Spojených států vracet.

Všechny zaskočilo nečekané rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa přerušit na měsíc letecké spojení s většinou Evropy včetně Česka.

Ministerstvo zahraničí doporučuje Čechům dřívější návrat z USA. Také by měli být v kontaktu s aerolinkami kvůli možnému rušení letů.

"Od rána komunikujeme se spoustou klientů. Největší problém je ten, že se všichni obávají, že zůstanou v USA, uvíznou tam," říká Miroslav Polach z portálu zaletsi.cz.

Letecké společnosti jsou teď zahlcené telefonáty, dovolat se trvá mnohdy i několik hodin. Podle Polacha vše bylo jako blesk z čistého nebe, takže aerolinky neměly čas se připravit.

Některé společnosti nejsou ochotny změnit let zdarma. Možností je pořádně si za letenku připlatit. "Přijmout třeba i změnu za poplatek a opravdu letět nejpozději v pátek večer o půlnoci, protože to je jediná možnost, jak se můžete s přestupem v rámci schengenského prostoru dostat do České republiky," radí zaletsi.cz.

Související obsah

Jediným řešením jsou lety přes země mimo schengenský prostor. Například s přestupem v Londýně, Moskvě, Istanbulu nebo v Kyjevě.

S problémy se potýkají i lidé, kteří mají do Spojených států teprve odletět.

Jistou výhodu mají klienti cestovních kanceláří. "Tito klienti budou kontaktováni cestovní kanceláří a bude jim buďto navrhnut nový termín, případně se jim vrátí celá částka za zájezd," uklidňuje asociace cestovních kanceláří.

pez, Jana Slavíková, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz