Koronavirus

Do Wu-chanu dovážejí tisíce uren, nové případy ale prakticky nehlásí!

Do Wu-chanu dovážejí tisíce uren, nové případy ale prakticky nehlásí!
Zdroj: Profimedia

V místě vzniku koronaviru, čínském městě Wu-chan, podle oficiálních čísel prakticky nepřibývají nové případy ani mrtví. V posledních dnech však bylo do městských márnic dovezeno obrovské množství uren. Na ostatky svých blízkých navíc lidé čekají dlouhé hodiny.

Jsou to přibližně tři měsíce, kdy se v čínském městě Wu-chan v provincii Chu-pej objevili první pacienti nakaženi koronavirem, který v současnosti trápí celý svět. A právě středočínskému městu se pandemii mezi prvními podařilo potlačit, podle oficiálních čísel zde již prakticky nepřibývají nové případy ani mrtví. V rozporu s tímto tvrzením je ale obrovské množství uren, které bylo v posledních dnech do města dovezeno. Informoval o tom portál Shangaiist.

Od propuknutí nemoci máme ve Wu-chanu 50 tisíc nakažených a 2535 zemřelých, hlásí údaje čínské vlády. Podle vyšetřovacího kanálu Caixin však lidé museli, po znovuotevření městských márnic, čekat na pozůstatky svých blízkých v pětihodinových frontách. Zveřejněné informace tak nutí řešit otázku, jestli uváděná čísla nebyla ve skutečnosti vyšší.

 

Související obsah

Například do márnice Hankou dorazil kamion, který byl naložený více než dvěma tisíci uren. "Den předtím jsem do márnice vezl přibližně stejné množství," vyjádřil se k zásilce řidič kamionu.

Na případ upozornil na svém Twitteru také politický analytik CCN Josh Rogin. "Wu-chan oznámil okolo 2500 mrtvých, během dvou dní ale bylo do jedné z márnic doručeno 5 tisíc uren. A márnic je v hlavním městě provincie Chu-pej sedm," napsal. 

Pokud by do dalších márnic dorazilo přibližně stejné množství nádob na popel, čítal by jich celkový počet asi 35 tisíc. Podezřelá čísla ale nic nemění na faktu, že zatímco v ostatních státech přibývají mrtví a nemocní po tisících, Čína se pomalu začíná vracet k běžnému životu.

kč, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz