Zahraničí

Žena přežila španělskou chřipku. Ve 108 letech podlehla koronaviru

Žena přežila španělskou chřipku. Ve 108 letech podlehla koronaviru
Zdroj: Profimedia

Žena, která přečkala obě světové války a přežila pandemii španělské chřipky v roce 1918, podlehla zákeřnému koronaviru. Jedná se zřejmě o nejstarší oběť nákazy Covid-19 ve Velké Británii. Pacientka zemřela těsně před svými 109. narozeninami.

Hilda Churchillová zemřela v pečovatelském domě v Salfordu. Jen pár hodin předtím podstoupila test na koronavirus, který byl pozitivní. Podle britského deníku The Guardian by za osm dní oslavila 109. narozeniny.

Pandemie šířícího se koronaviru přiměla seniorku vzpomínat na období španělské chřipky. "Když jsem ji navštívil naposledy, mluvili jsme o koronaviru a o tom, že se možná nějakou dobu neuvidíme. Říkala, že současná situace jí připomíná dobu, kdy se šířila španělská chřipka. Za jejích časů však nelétala letadla, i přesto se nákaza dokázala rozšířit,“ uvedl její vnuk Anthony Churchill.

Související obsah

Žena se narodila v roce 1911 - tedy sedm let před pandemií španělské chřipky. Nakazila se skoro celá rodina Hildy Churchillové. Všichni kromě její dvanáctiměsíční sestry se z chřipky nakonec vyléčili.

Podle vnuka Anthonyho byla jeho babička donedávna v dobrém zdravotním stavu. Zemřelá měla čtyři děti, jedenáct vnoučat, dvanáct pravnoučat a tři prapravnoučata.

Britský premiér Boris Johnson skončil v izolaci poté, co se nakazil koronavirem. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz