Domácí

Vyšetřování skončilo. Kriminalisté žádají pro Nečase obžalobu

Vyšetřování skončilo. Kriminalisté žádají pro Nečase obžalobu
Zdroj: TV Nova

Bývalý premiér Petr Nečas je o krok blíže tomu, že stane před trestním soudem. Ten mu hrozí kvůli údajným lžím před soudem, kde svědčil v kauze zneužití Vojenského zpravodajství ve prospěch své současné manželky.

Podle zjištění deníku Aktualne.cz již kriminalisté ukončili vyšetřování, Nečas měl být obviněn z křivé výpovědi. Podle zjištění vyšetřovatelů se měl hned dvakrát dopustit lži ve prospěch své manželky Jany Nečasové, dříve Nagyové. Ta stanula před soudem kvůli zneužití Vojenského zpravodajství.

Státní zástupce již v pátek dostal od kriminalistů spis s návrhem na podání obžaloby. V případě uznání viny by za křivou výpověď expremiérovi mohl hrozit trest až tři roky odnětí svobody.

Související obsah

Kauza zneužití Vojenského zpravodajství, se kterou byl Nečas a jeho tehdejší milenka Jana Nagyová spojeni, stála v roce 2013 za pádem Nečasovy vlády i rozpadem jeho manželství. Nagyová pracovala jako vedoucí premiérova sekretariátu, měla si najmout vojenské zpravodajce ke sledování Nečasovy tehdejší manželky Radky, údajně pro její vlastní bezpečnost.

Nečas nejprve popřel, že by o sledování věděl, před soudem své bývalé milenky, v té době již manželky Jany ale otočil a prohlašoval, že sledování si objednal on sám. Důkazy ale mluvily proti těmto prohlášením.

Jana Nečasová nakonec dostala podmíněný trest dva a půl roku se zkušební lhůtou čtyři roky.

Obvinění Petra Nečase padlo již vloni v listopadu. Podívejte se na reportáž.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz