Zahraničí

V okolí Černobylu opět hoří. Uhašení plamenů komplikuje silný vítr

V okolí Černobylu opět hoří. Uhašení plamenů komplikuje silný vítr
Zdroj: Profimedia

Ve čtvrtek vypukly v okolí jaderné elektrárny v Černobylu kvůli silnému větru nové požáry. Agentura Interfax-Ukrajina uvedla, že podle místních úřadů nejsou zatím rozsáhlé a neohrožují důležité objekty. Jejich uhašení by však mohl vítr dále komplikovat.

Podle člena Státní agentury pro správu černobylské uzavřené zóny Jaroslava Emelianěnka začalo hořet v blízkosti vesnice Korogod, která se nachází přibližně 15 kilometrů od Černobylu. Informovala agentura Unian.

"Hasiči dále kropí vodou jednotlivá místa, kde doutnají povalené suché stromy, dřevní hmota a také rašelina. V důsledků poryvů větru v druhé polovině čtvrtka se situace výrazně zkomplikovala,“ řekl mluvčí hasičů.

Související obsah

Radiační pozadí v hlavním městě Kyjevě, které je vzdálené asi 110 kilometrů, zůstává podle státní správy stále v rámci limitů a nepřekračuje přirozené radiační hodnoty.

"Ukrajince úřady vyzvaly, aby omezili svůj pobyt venku, nechali zavřená okna především v noci a brzy ráno,“ píše Interfax-Ukrajina.

Požáry v uzavřené zóně začaly 4. dubna a postihly zejména dvanáct vysídlených vesnic, ze kterých byli obyvatelé evakuováni po havárii čtvrtého reaktoru v dubnu 1986.

V únoru to bylo padesát let od založení ukrajinského města Pripjať. Více v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz