Domácí

Mynářova zabijačka je jen přestupek! O trestu nyní rozhodne hygiena

Zabijačka u hradního kancléře Vratislava Mynáře, která se konala před týdnem v Osvětimanech nedaleko Uherského Hradiště, je podle policie přestupek. O případné sankci pro kancléře teď rozhodnou hygienici.

Zabijačku, na které bylo pět lidí, vyšetřovala nejprve policie. Teď jsou na tahu hygienici. Krajská hygienická stanice ve Zlíně se případem zabývá od úterý.

"Krajská hygienická stanice Zlínského kraje přijala od Policie České republiky oznámení o prošetření přestupku spočívajícím v porušení volného pohybu osob,“ uvedla Vendula Ševčíková z hygienické stanice.

Podnět hygienikům dal jako první ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Hrad se ale kancléře Mynáře zastává.

Související obsah

"Jde o věc, která si většího komentáře nezasluhuje. Co se stalo, stalo se. Pan kancléř jednal v dobré víře. Teď se stává terčem útoků v médiích a na sociálních sítích. Je to mimořádně smutné,“ zlobí se prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Na dotaz TV Nova, jak vyšetřování probíhalo, kancléř Vratislav Mynář odpověděl: "Probíhalo to tak, že to vyšetřovala policie, řeší to také Krajská hygienická stanice."

Mynář trvá na tom, že předpisy dodržel a dát zvíře na porážku bylo nezbytné. Testy na koronavirus, kterým se museli všichni účastníci akce podrobit, údajně nakoupila jeho lékařka.

Související obsah

"Já jsem k tomu už řekl všechno a musíte počkat, až se vyjádří Krajská hygienická stanice,“ dodal Mynář.

Zabijačka se konala ve srubu v Osvětimanech, který Vratislav Mynář vlastní, a to v době nouzového stavu a přes zákaz hromadných akcí.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz