Domácí

Na parkovišti ležela peněženka s více než 40 tisíci, poctivá žena ji odevzdala

Na parkovišti ležela peněženka s více než 40 tisíci, poctivá žena ji odevzdala
Zdroj: Profimedia

Mladá žena v neděli v noci na parkovišti ve Vyškově našla příruční tašku s opravdu cenným obsahem. Kromě dokladů se tam nacházela i peněženka s téměř 44 tisíci korunami. Nálezkyně se zachovala poctivě a vše odevzdala policii, která tašku předala majiteli. Vypadla mu zřejmě při vykládání nákupu z auta.

Muž z Vyškova měl vskutku velké štěstí v neštěstí. V neděli totiž ztratil brašničku, ve které měl doklady, platební karty a peněženku s nemalým obnosem. Uvnitř se nacházela hotovost ve výši téměř 44 tisíc korun. Taška zůstala ležet na parkovišti v ulici Brněnská, kde ji v noci našla 21letá žena.

Zachovala se poctivě a svůj nález odevzdala policistům. Ti pak tašku i s jejím obsahem předali šťastnému majiteli, kterému spadl velký kámen ze srdce. "Vypověděl, že mu příruční taštička zřejmě vypadla při vykládání nákupu z vozidla," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

Související obsah

Kromě toho také policisté informovali ženu, která tašku odevzdala, že má podle občanského zákoníku nárok na nálezné. "Naopak na nepoctivé nálezce pamatuje trestní zákoník. Pokud si někdo přisvojí nalezenou věc, která má hodnotu nejméně 5 tisíc korun, dopouští se trestného činu zatajení věci," varuje potenciální pachatele policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz