Domácí

Konec prodeje mentolových cigaret! Na trhu zůstávají i jiné alternativy

Konec prodeje mentolových cigaret! Na trhu zůstávají i jiné alternativy
Zdroj: Getty Images

Milovníci mentolových cigaret zažijí od konce května krušné chvíle. V platnost vejde nařízení Evropské unie, kvůli kterému z prodejních pultů nadobro zmizí všechny mentolové cigarety. Nabízí se ale další možné alternativy.

Mentolovým cigaretám odzvonilo. K 20. květnu letošního roku musí z prodejních pultů zmizet. Uvádí to dokument vycházející z tabákové směrnice EU, který prodej cigaret s mentolovou příchutí zakazuje.


Konec mentolových cigaret se dotkne velké většiny kuřáků. Lednový průzkum společnosti NMS Market Research přinesl informaci, že si mentolové cigarety kupuje celá třetina kuřáků v České republice a na Slovensku.


Nabízí se tedy otázka, jak z této situace ven. Nejlepším řešením by samozřejmě bylo s kouřením nadobro skoncovat, to ale pro většinu lidí není tak jednoduché. Na trhu ovšem zůstávají další varianty, které mohou kuřákům ztrátu vynahradit.

Související obsah


Zákaz se totiž týká jen klasických cigaret. Na elektronické cigarety a elektronická zařízení na nahřívání tabáku, jako je například IQOS, se nevztahuje. Tyto alternativy navíc neobsahují tolik škodlivých látek jako klasické cigarety. Odborníci i mnohé studie se shodují, že i přesto, že nejsou bez rizika, jsou stále lepší volbou pro zdraví než klasické cigarety.

Podívejte se na video, jak je to s kouřením na pracovišti:

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz