Krimi

Při nehodě se vážně zranila posádka motorky, ženu odvážel vrtulník!

Při nehodě se vážně zranila posádka motorky, ženu odvážel vrtulník!
Zdroj: ZZS Moravskoslezského kraje

Moravskoslezští záchranáři v sobotu odpoledne zasahovali u vážné nehody v Trojanovicích na Novojičínsku, kde se srazilo osobní auto s motorkou. Její dvoučlenná posádka se vážně zranila, zasahoval i vrtulník.

Operátoři nouzové linky se o nehodě dozvěděli krátce po čtrnácté hodině. Kromě leteckých záchranářů na místo nehody okamžitě zamířily i pozemní posádky.

"Padesátiletá žena byla po nehodě v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékaři zjistili při prvotním vyšetření známky svědčící pro poranění mozku, dále zranění hrudníku a obou nohou," popsal v neděli mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Doplnil, že vážně zraněné ženě zdravotníci podali potřebné léky, připojili ji na umělé dýchání a přivolaný vrtulník ji následně přepravil do ostravské fakultní nemocnice.

Související obsah

"O rok mladší muž utrpěl těžké zranění v oblasti hrudníku a břicha. Byla mu poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a poté jej pozemní týmy přepravily na urgentní příjem frýdecko-místecké nemocnice," informoval Humpl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz