Koronavirus

Drahé respirátory, zvláštní nákupy. Poslanci řešili, jak vláda zvládla pandemii

Drahé respirátory, zvláštní nákupy. Poslanci řešili, jak vláda zvládla pandemii
Zdroj: TV Nova

Ve čtvrtek v devět hodin ráno začala mimořádná schůze Poslanecké sněmovny, jejíž svolání iniciovala opozice. Poslanci na ní diskutovali o postupu vlády při pandemii koronaviru. Odpoledne jednání přerušili, navázat na něj mají příští týden.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) mimo jiné ve Sněmovně řekl, že vláda už nechce "vypínat ekonomiku, pokud to nebude nezbytně nutné." 

Lepším postupem je prý zaměřit se na lokální ohniska. Aktuálně jsou podle něj problematické především dva regiony - Praha a Karvinsko.

Předseda ODS Petr Fiala řekl, že se musíme naučít s koronavirem žít. Nákupy ochranných pomůcek na ministerstvu zdravotnictví ovšem zároveň nelichotivě označil za eldorádo.

Mimořádná schůze byla nápadem poslanců Pirátů a ODS. Ti chtějí prosadit zřízení vyšetřovací komise, která by si měla posvítit na nákupy ochranných pomůcek ministerstvy. Resorty zdravotnictví a vnitra totiž například respirátory nakupovaly za velmi rozdílné ceny.

Poslanci také řeší situaci lidí, kteří v době pandemie nedostali od státu žádnou pomoc. Navržené byly celkem čtyři body schůze, bylo ovšem otázkou, zda se její program vůbec povede schválit. Nakonec byla pro konání mimořádné schůze drtivá většina přítomných zákonodárců.

Toto téma shrnula v reportáži televize Nova: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz