Koronavirus

Hlavní hygienička prozradila, kdy Češi budou moci konečně sundat roušky!

Hlavní hygienička prozradila, kdy Češi budou moci konečně sundat roušky!
Zdroj: TV Nova

Konec povinnosti nosit roušku je již v dohlednu. Podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové čekají Českou republiku další vlny uvolňování. Výjimkou by byla hromadná doprava, ale i tam by mohla povinnost skončit začátkem letních prázdnin.

"Další vlny uvolňování nás čekají 15. června a řekněme poslední na konci června. Sundávání roušek v hromadné dopravě bude jistě v poslední vlně. Tedy bez nich by mohli nejpravděpodobněji lidé jezdit v hromadné dopravě na začátku léta, tedy začátkem července," řekla hlavní hygienička Jarmila Rážová v rozhovoru pro portál Novinky.cz.


Podle Rážové není ještě koronavirus zcela poražený. "Opatření je nutné a moudré dodržovat v celé republice. Riziko stále není nulové. Navíc nás čeká zátěžová zkouška v podobě volného pohybu přes hranice, byť jde o země, kde je riziko nákazy podobné," rozvedla.

Související obsah


Situace se ale v poslední době zlepšila například v Praze. Jinde je situace horší. "Virus se znovu objevil také na Pelhřimovsku a Českokrumlovsku, v Českých Budějovicích, Písku nebo Kutné Hoře," přiblížila.


Ke středečnímu ránu eviduje ministerstvo zdravotnictví 9763 případů COVID-19. V nemocnicích je kvůli nákaze 113 lidí, 330 nakažených zemřelo. 


Nakažených v dole Darkov je už 400 a číslo bude nejspíš stoupat. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

K tématu Koronavirus

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz