Domácí

Po deštivém víkendu přijdou tropy! TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ

Po deštivém víkendu přijdou tropy! TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ
Zdroj: Isifa.com/ thinkstockphotos.com

Počasí v České republice bude v závěru týdne výrazně ovlivňovat oblast nízkého tlaku vzduchu. Meteorologové očekávají četné srážky, které budou ustávat až v neděli. V příštím týdnu se výrazně oteplí a teploty budou dosahovat až tropických 29 °C.

"Situaci u nás bude ovlivňovat oblast nízkého tlaku vzduchu nad střední a východní, postupně jihovýchodní Evropou. Poté se od jihozápadu začne rozšiřovat tlaková výše, která se koncem období přesune nad střední a severní Evropu,“ popsali na webu odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Související obsah


Po čtvrtečních extrémních srážkách hlavně na severovýchodě republiky může i v pátek ojediněle spadnout až kolem 60 mm srážek. Budou se proto zvedat hladiny menších toků v zasažených oblastech.Sobota bude rovněž ve znamení oblačné až zatažené oblohy. V celém Česku se počítá s občasným deštěm, nebo přeháňkami. Nejvyšší denní teploty budou od 19 do 23 °C, přes noc teplota klesne až na 11 °C.

Podívejte se na předpověď počasí:


V neděli předpověď očekává oblačno, přechodně až polojasno s občasným deštěm. Noční teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C, přes den mohou dosáhnout 23 °C.


Začátek nového týdne bude polojasný, přesto se v pondělí při přechodně zvýšené oblačnosti předpokládají přeháňky, nebo bouřky. V noci bude 14 až 10 °C, během dne až 25 °C, na severovýchodě jen 19 °C.


V dalších dnech nás čeká skoro jasno až polojasno. Teploty se budou postupně zvedat a ty denní mohou dosáhnout až 30 °C. V noci pak klesnou na 16 až 11 °C.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz