Naše Česko

Vouchery do lázní rychle mizí. Tady je ještě můžete uplatnit! PŘEHLED

Vouchery do lázní rychle mizí. Tady je ještě můžete uplatnit! PŘEHLED

Lázeňských voucherů, které stát nabízí v rámci programu COVID - Lázně, rychle ubývá. Lidé si jich stáhli už 100 tisíc a kapacity v hlavní sezóně se plní. Nicméně některé regiony stále hlásí volné termíny, pořád tak máte šanci získat příspěvek na relaxační pobyt.

Projekt COVID - Lázně se snaží pomoci tuzemskému lázeňství, které patří kvůli epidemii koronaviru k nejpostiženější oblasti. "Pětasedmdesát lázní se úspěšně zapojilo do projektu. Lázeňská zařízení ale nejsou nafukovací a mají lůžkovou kapacitu, proto předpokládáme, že v podzimních týdnech budou kapacity volnější," vysvětluje ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO).

"Zároveň z důvodu veřejné podpory je určitý limit na počet voucherů. Nikdo z nás nepředpokládal takovou vlnu zájmu, jakou tento projekt strhne. Obracejí se na nás nicméně některé lázně, že mají stále volné kapacity. Jsou to především lázně ze západních Čech, které mají volnější limity a větší kapacity," říká Dostálová.

V následujícím přehledu se tak sami můžete podívat, kde ještě můžete lázeňský voucher uplatnit. Přesný seznam resortů a hotelů naleznete na webových stránkách Kudy z nudy. Použití voucheru je snadné - můžete si ho vytisknout, uložit do telefonu nebo při rezervaci nahlásit jeho kód. Při platbě vám pak bude poskytnuta sleva 4000 korun.

Karlovarský kraj

V Karlovarském kraji je volných míst aktuálně nejvíce. Ministerstvo pro místní rozvoj by pomoc rádo směřovalo především právě sem. A je opravdu z čeho vybírat. V Karlových Varech můžete voucher uplatnit ještě ve 24 hotelech, resortech a lázeňských střediscích.

Ještě větší výběr mají Františkovy Lázně na Chebsku, kde je možné uplatnit voucher ve 25 hotelech a střediscích. V Mariánských Lázních je jich volných 13 a jeden zbývá i v nedalekých Lázních Kynžvart.

Ústecký kraj

V Ústeckém kraji a dalších částech republiky už nabídka není tak bohatá, i tak se přesto stále dá narazit na volná místa. Zbývá jeden lázeňský resort Lázně Mšené v obci Mšené-lázně na Litoměřicku a tři střediska a hotely v Teplicích, které jsou proslulým lázeňským městem.

Související obsah

Jihočeský kraj

Nedaleko Tábora na návštěvníky čekají Lázně Jupiter v Bechyni, kde je stále ještě možné uplatnit lázeňský voucher. Příplatek na relaxaci dostanete i v lázních ve městě Vráž na Písecku.

Středočeský kraj

Pokud pro vás všechno bylo zatím příliš daleko a rádi byste něco poblíž Prahy, ve středních Čechách jsou volná dvě střediska v Poděbradech. A na Praze-východ můžete voucher uplatnit v Lázních Toušeň.

Liberecký kraj

Na severu Česka můžete voucher uplatnit v Lázních Kundratice, které jsou jedny z nejstarších v republice a které leží ve stejnojmenném městě. Volné místo je také v Lázních Libverda, které se nacházejí v krásném prostředí Jizerských hor.

Olomoucký kraj

V Olomouckém kraji můžete vouchery uplatnit hned ve čtyřech lázeňských městech. Dva hotely mají volno ve Slatinicích a po jednom v Jeseníku na Olomoucku, Bludově na Šumpersku a v obci Lipová-lázně.

Související obsah

Královéhradecký kraj

Volná místa hlásí dvě střediska v Janských Lázních na Trutnovsku a také Lázně Velichovky ve Velichovkách na Náchodsku.


Moravskoslezský kraj

Pár hotelů a lázeňských středisek přijímá vouchery i v koronavirem nejzasaženějším kraji České republiky. Ubytovat se slevou se můžete ve dvou zařízeních v Lázních Darkov a po jednom hotelu mají volno i v Karviné, Karlově Studánce na Bruntálsku a Klimkovicích u Ostravy.

Zlínský kraj

U Buchlovic v okresu Uherské Hradiště čekají na uplatnění voucheru Lázně Leopoldov. Volná místa jsou i v Lázeňském léčebném domě Praha v Luhačovicích na Zlínsku.

Plzeňský kraj

V celém Plzeňském kraji je možné uplatnit voucher už pouze v Léčebných lázních Konstantinovy Lázně ležící ve stejnojmenném městě, které je nejklidnějšími a nejmenšími lázněmi na západě Čech.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz