Domácí

Situace v Praze se podle primátora zhoršuje, město zpřísňuje opatření

V České republice je rekordní počet 5107 nakažených Covid-19. Už potřetí za sebou je denní přírůstek nových případů nad dvěma sty. Zpřísňují se pravidla nejen celostátně, ale i v regionech. V Praze bude od pondělí platit povinnost nosit roušku i v nepobytových zdravotnických zařízeních, tedy například v lékárnách nebo čekárnách u lékaře.

Situace v Praze se podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) zhoršuje. Za včerejšek v hlavním městě přibylo 52 nakažených koronavirem. Celkem je ke dnešku v metropoli 2743 aktivních případů.

Čtyřicet procent z nich je komunitního původu, u kterých se hygienikům nedaří najít zdroj nákazy. Podíl na vysokém počtu nakažených mají také lidé z pražského klubu Techtle Mechtle. Od jediného zdroje nákazy, mladé slečny se nakazilo 109 lidí a hygienici předpokládají, že to není číslo konečné.

Související obsah

V souvislostí se zhoršující se situací Praha od pondělí zavádí povinné roušky v lékárnách nebo čekárnách u lékaře. Roušky nadále musejí lidé nosit v metru. V ostatních prostředcích hromadné dopravy jsou roušky pouze doporučeny, nicméně primátor občany vyzval, aby si ústa a nos zakrývali i tam.

Praha chce v centru města zřídit také nové odběrové místo, kam by mohli přijít i turisté a nechat se otestovat.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz