Domácí

Kvůli letecké pumě hrozila velká evakuace, odborníci našli staré potrubí

Ve Strání probíhali od pondělního rána práce na dohledání letecké pumy, která měla být na území obce svržena v minulosti. Po 75 letech může být stále aktivní. Nález se ale podle informací TV Nova nepotvrdil.

V pondělí se do obce Strání sjeli odborníci, kteří dohledávali leteckou pumu, která byla na území obce svržena podle informací pamětníků i podle leteckých záznamů. Puma může být stále aktivní.

"Identifikovatelné místo a místo průzkumu je u č.p. 80 ul. Pátera J. Novotného (za poštou). Pokud by se potvrdil nález tohoto objektu, bude s okamžitou platností vyhlášena evakuace obyvatel, tzn. bude spuštěna siréna, po níž by následovalo hlášení obecního rozhlasu," informovala obec Strání.

Obyvatelé v případě nálezu pumy měli okamžitě opustit své domovy, bezpečnostní zóna by byla v tomto případě 1000 – 1500 metrů od místa nálezu, evakuace by se týkala všech ulic obce bez výjimky, druhá část obce (Květná) je v bezpečném pásmu a evakuace by se jí netýkala.

Související obsah

"Děkujeme všem za pochopení a vstřícnost při realizaci výše uvedených bezpečnostních opatření," zveřejnil starosta obce Antonín Popelka.

Evakuace nakonec nebyla nutná, pod silnicí narazili odborníci na staré potrubí, leteckou pumu nenašli. Je možné, že se podobná akce bude v budoucnu opakovat.

"Vážení spoluobčané, dnes ve 13:30 hod. byla odvolána veškerá bezpečnostní opatření, která byla přijata v souvislosti s dohledáváním letecké pumy. Letecká puma na místě nalezena nebyla a proto byly práce ukončeny. Děkujeme za trpělivost a vstřícnost, kterou jste v průběhu nařízených bezpečnostních opatření projevili," potvrdila obec na svých stránkách.

Červeně vyznačená plocha na přiložené mapě značí nebezpečnou zónu. V případě vyhlášení evakuace se ve vyznačeném prostoru nezdržujte.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz