Domácí

Stropnického rozzuřili Češi u moře, poslal rozhořčený vzkaz. ANKETA

Stropnického rozzuřili Češi u moře, poslal rozhořčený vzkaz. ANKETA
Zdroj: Profimedia

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický zveřejnil na sociálních sítích rozhořčený příspěvek, ve kterém si stěžuje na to, že lidé nedbají na doporučení, aby trávili dovolenou v Česku. Apeluje na lidi, aby byli ohleduplnější, protože podle něj netušíme, co přijde na podzim.

"Když tu vidím fotky od moře, mám celkem vztek. Ne proto, že tam nejsem, to vůbec, ale že jsou lidé, co na jaře kecali o svobodě a bouřili se kvůli zavřeným hranicím, tak zoufale rozmazlení, že to jeden rok nemohli vydržet a zůstat doma," stojí v začátku příspěvku Matěje Stropnického.

Ten připomíná, že si lidé dělali z reklamy o dovolené v tuzemsku legraci, aniž by podle něj postřehli, že jde o prosbu a doporučení, protože podle příspěvku nevíme, co přesně může přijít na podzim.

"Marné. Úplně vidím takové to vzteklé dítě na hřišti, co bez ohledu na cokoli křičí, já to chci. Proto pak stát nařizuje a zakazuje (i nám všem ostatním), když to neudělá, všechno se urve, nepřemýšlí se hlavou, nechová trochu zodpovědněji a ohleduplněji k ostatním a musí se "ausgrechnet" k moři jako vždycky. Tahle svoboda je fakt spíš závislost," uzavírá Stropnický.

Související obsah

Pod příspěvkem se objevily stovky reakcí, mnozí lidé se Stropnickým souhlasí, další jsou proti. Někteří připomínají například případ, kdy se v nočním klubu v Praze nakazilo větší množství lidí, nákaza se pak šířila dále do republiky, s tím, že bylo v tomto případě chování méně zodpovědné než vycestovat za hranice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz