Domácí

Pozor, v Česku je kuřecí maso se salmonelou! Můžete ho mít doma

Pozor, v Česku je kuřecí maso se salmonelou! Můžete ho mít doma
Zdroj: SZPI, TN.cz

Jeden z českých maloobchodních řetězců prodával zmrazené kuřecí maso z Polska se salmonelou. Nebezpečnou bakterii ve výrobku objevili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Pokud ho máte doma, rozhodně maso nejezte.

SZPI varuje před zdraví ohrožující potravinou. Zmrazené kuřecí kuličky mohou obsahovat salmonelu, inspektoři tak důrazně nedoporučují jeho konzumaci.

"Jde o Kuřecí kuličky na jižanský způsob, 61642 Southem Fried Chicken Popsters, krájená kuřecí prsa ze spojovaných kusů masa obalované na jižanský způsob, k dopečení, hluboce zmrazeno, datum minimální trvanlivosti: 15.05.2021, šarže: L: 13620, původ kuřecího masa: Polsko, vyrobeno v Polsku," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Bakterie salmonela způsobuje nebezpečné onemocnění salmonelózu. 

Související obsah

"Inspektoři SZPI vzorek odebrali v maloobchodní provozovně Iceland Czech a.s., Leopoldova 2138/16, Praha. Dle průvodní dokumentace je dodavatelem potraviny do ČR společnost Iceland International Limited HSBC," doplnil Kopřiva s tím, že řetězec už závadnou šarži stáhl z prodeje.

Pokud jste kuřecí kuličky v poslední době kupovali, zkontrolujte si, zda nemáte závadnou šarži doma. Pokud ano, určitě maso nejezte. "SZPI zahájí správní řízení o uložení pokuty," uzavřel Kopřiva.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz