Domácí

Studená fronta srazí v Česku teploty, může přinést i bouřky

Za teplou frontou k nám začne proudit teplý vzduch, v sobotu pak ale bude přes naše území postupovat studená fronta, musíme se tak připravit na citelné ochlazení. S přechodem fronty by se místy mohly objevovat bouřky.

V pátek bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) převážně polojasno až oblačno, na severu a severovýchodě může být přechodně zataženo, ojediněle se tak bude objevovat slabý déšť. Teploty přes den vystoupají k 23 až 27 °C.

Předpověď počasí na pátek 4. září:

V sobotu bude převážně polojasno, ráno se mohou ojediněle objevovat mlhy nebo nízká oblačnost. Od severozápadu se během dne začne obloha zatahovat, místy se budou vyskytovat přeháňky, ojediněle se mohou objevit i bouřky. Teploty v noci klesnou ke 14 až 10 °C, přes den by pak mohlo být 25 až 29 °C, na západě a severu bude jen kolem 23 °C.

Neděle bude o něco chladnější, přes den by mělo být převážně oblačno až zataženo, v jihovýchodní polovině území se budou podle ČHMÚ objevovat přeháňky, déšť a ojediněle se mohou vyskytnout i bouřky. V severozápadní polovině území bude přechodně i polojasno, srážky se tak budou objevovat jen místy. Teploty přes noc budou klesat k 15 až 11 °C, na západě a severu bude kolem 9 °C. Přes den by pak teploty měly stoupnout jen k 18 až 22 °C.

Související obsah

I začátek týdne bude poměrně chladný, teploty budou v pondělí stoupat jen k 17 až 21 °C, v noci mohou místy klesat i k 7 °C. Mělo by být převážně zataženo až oblačno, pršet by mělo zejména v jihovýchodní polovině našeho území.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz