Domácí

Ostrá kampaň začala! ANO nabízí roušky, Piráti boj proti šmejdům

Volby do krajských zastupitelstev se konají už v říjnu. Politické strany proto rozjíždějí ostrou část kampaní. ANO nabízí lidem roušky, Piráti chtějí bojovat proti takzvaným šmejdům.

Druhého a třetího října se v Česku konají volby do krajských zastupitelstev a Senátu. Volit se bude ve 13 krajích, mimo Prahy, kde má zastupitelství hlavního města stejné pravomoci jako zastupitelství krajské.

Pirátská strana jde do voleb s heslem "Šance změnit budoucnost" a vysílá do kampaně celkem 13 kandidátů, kteří chtějí v Senátu bojovat především proti exekučním pastem, šmejdům a také prosazovat reformu ve vzdělávání.

"Nespokojím se s tím, že 30 let po revoluci se stále nedaří všem. Zasadím se tedy o to, aby se naše peníze neutrácely za nesmysly,“ uvedla kandidátka za obvod Kladno Adéla Šípová.

"Za Piráty budeme bojovat například proti exekučním pastem, šmejdům či prosazovat reformu vzdělávání. Všichni naši kandidáti mají dostatek zkušeností, odbornosti i zápalu k tomu, aby své záměry naplnili,“ popsal předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Naopak ANO vstupuje do voleb s heslem "Ukázaná platí". Hnutí dnes odstartovalo svou ostrou kampaň v Olomouci, kam dorazil i premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová.

Podle Babiše bude úspěch, pokud se hnutí podaří vyhrát opět aspoň v devíti krajích. Do boje za ANO jde pět hejtmanů mezi nimiž je Jaroslava Pokorná Jermanová, Bohumil Šimek, Petr Kubis, Ivo Vondrák a Ladislav Okleštek.

Související obsah

Andrej Babiš chce v pondělí vládě navrhnout, aby stát třem milionům seniorů rozdal ze svých zásob respirátory a roušky, které by měla distribuovat Česká pošta. Zároveň ale na začátku projevu vyvrátil, že by byly v plánu zdarma testy na Covid-9.

"Testy zdarma na Covid-19 nebudou. Došlo k nějakému nedorozumění,“ uvedl premiér Babiš.

Související obsah

Starostové a nezávislí zahájili kampaň pro podzimní volby už v pondělí, kdy v Praze představili své programové priority. Hlavními body jejich programu je otevření krajů lidem a zlepšení úrovně zdravotnictví.  "Budeme otevření a transparentní, informace budeme sdílet a nebudeme je utajovat,“ uvedla kandidátka na hejtmanku Středočeského kraje Petra Pecková.

"Místo chceme určitě obhájit v Libereckém kraji, zvítězit chceme především ve Středočeském kraji a Olomouckém kraji,“ dodal předseda strany Vít Rakušan.

Neshody na magistrátu v Děčíně. Řeší, kdo by měl stát v čele. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz