Domácí

Počet nakažených na Vysočině rychle roste. Kraj požádá o pomoc armádu

Na Vysočině přibývá případů nákazy koronavirem. V posledních dnech významný nárůst zaznamenal okres Pelhřimov, kde po dlouhou dobu nebyli žádní nakažení. Nyní tam během jediného dne laboratoře potvrdily Covid-19 u 13 lidí.

Od sobotního do nedělního večera přibylo na Vysočině 26 nakažených. Polovina z nich přitom byla na Pelhřimovsku, které bylo po dlouhou dobu okresem bez nákazy. Nyní se tam počet nemocných vyšplhal na necelou stovku.

Nejvýraznějším ohniskem na Pelhřimovsku je domov pro seniory v Humpolci, kde se nakazily desítky lidí. Dalším okresem, kde se v posledních dnech Oovid-19 výrazně rozšířil je Třebíč. Celkem se v kraji počet infikovaných vyšplhal na necelých devět stovek. 

V pondělí se sešla bezpečnostní rada kraje, aby projednala epidemiologickou situaci. Žádná další plošná opatření zatím nepřipravuje, na semaforu ministerstva zdravotnictví zůstává Vysočina zatím zelená. "Na naše občany pouze apelujeme, aby se chovali zodpovědně," uvedl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (ČSSD).

Související obsah

Vedení kraje se podle něj rozhodlo požádat o nasazení armády na Pelhřimovsku, konkrétně v humpoleckém domově pro seniory. Koronavirem se tam nakazilo přes 40 lidí, z nichž přes dvě desítky tvoří klienti. "Bez pomoci to pravděpodobně nemůžeme zvládnout. Pokud nevyjde armáda, mám v plánu oslovit hasiče," dodal Běhounek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz