Praha

Od zítra platí v Praze přísnější

Počet infikovaných Covidem-19 v Praze prudce stoupá, jen do úterního odpoledne přibylo v Praze 220 lidí. Pražská hygiena chce počkat na to, jak se osvědčí již oznámená pravidla, která budou platit od 9. září. Podle výsledku se rozhodne, zdali je ještě zpřísní.

“Počet případů stoupá. V úterý máme hlášeno 220 případů, to je zatím rekord v počtu hlášených případů na území hlavního města Prahy,“ řekla ředitelka pražské hygieny Zdeňka Jágrová. Pražská hygiena se ale prozatím nechystá zavádět další nová opatření kromě těch, která už jsou oznámena.

Hygiena chce tedy nejdříve počkat jak zafungují ta, která budou v platnosti od 9. září. “Důležité je zachovat klid. Teď se opravdu nic měnit nebude. Musíme počkat, jak se situace vyvine,” uvedl pro TN.cz mluvčí HSHMP Zbyněk Boublík.

Související obsah

“Je pravda, že se situace každým dnem mění. Každopádně nemůžeme přijímat opatření, aniž bychom měli výsledky z opatřeních zavedených dříve. Vše se řídí podle semaforu a situace se vždy hodnotí v týdenním rozsahu. Momentálně ale na stole opravdu nic nemáme.” dodává Boublík.

V pátek pražská hygiena oznámila zpřísnění opatření na 9. září. To se týká především otvírací doby barů, restaurací a nočních podniků. Nově budou roušky povinné také v obchodech, nákupních centrech a na poštách.

Související obsah

Následně se budou muset roušky nosit od 14. září také ve společných prostorách školských zařízení. Výjimku mají akorát mateřské školy a vysoké školy. Jiná zpřísnění prozatím pražská hygiena neplánuje.

"Z globálního hlediska není zvýšený výskyt v Praze odlišný od situace ve velkých aglomeracích (např. Vídeň, Madrid, Barcelona), což je dáno zejména vysokou kumulací osob dojíždějících do hl. m. Prahy za prací či z důvodu turismu a také četnosti větších akcí s vyšším počtem účastníků," konstatovalo ministerstvo zdravotnictví.

Do úterý 18:00 přibylo v Česku 656 potvrzených případů Covidu-19. Kompletní data za úterý budou známa po půlnoci. Více se dozvíte v článku zde

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Píše se na Deník.cz