APLIKACE TN.CZ
Zahraničí

Česko je rizikové! Na červený seznam ho zařadilo Německo i Belgie

Českou republiku vnímá jako rizikovou stále více zemí. Některé země dokonce přijali vůči Česku nová opatření, například Belgie a Německo.

Česko má nejvyšší denní přírůstek nakažených na jeden milion obyvatel, ostatní země jsou na tom podstatně lépe, nejlépe pak Polsko s 10 nově nakaženými za den na milion obyvatel.

Velmi dobře si vede také Německo, které má přes 80 milionů obyvatel a za den tam přibylo kolem 1300 nakažených. Tedy podobně jako v Česku s necelými 11 miliony obyvatel.

Související obsah

Dobře na tom nejsme ani ve srovnání se zbytkem Evropy. V přepočtu na milion obyvatel jsme zaznamenali pátý nejvyšší denní přírůstek. V tomto ohledu je na tom nejhůře Černá Hora.

Do Maďarska můžou s negativním testem jen ti, kteří si před 1. zářím zarezervovali alespoň jednodenní pobyt.

Související obsah

Zvláštní případ je Belgie, která zavedla jiná opatření pro Prahu než pro zbytek Česka. Turisté z Prahy musejí do karantény a předložit negativní test, pro ostatní jsou tato opatření dobrovolná. Stejný krok jako Belgie zavádí také Německo.

jh, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz