Zahraničí

Manželé si vsadili ve stejné loterii, oba vyhráli pohádkovou částku!

Manželé si vsadili ve stejné loterii, oba vyhráli pohádkovou částku!
Zdroj: Getty Images

Velké štěstí se usmálo na dvojici důchodců z britského Liverpoolu. Manželé si vsadili v loterii každý zvlášť a oba dva vyhráli. Dvakrát padlo jejich poštovní směrovací číslo a na účtě jim tak přistály téměř dva miliony korun. O příjemnou částku se plánují podělit s rodinou.

Pohádkově si přilepší k důchodu manželská dvojice z britského Liverpoolu. Když si oba vsadili v loterii, v níž se losují poštovní směrovací čísla, ani je nenapadlo, že se z nich za pár desítek minut stanou milionáři.

Liz a Ronnie Cooksonovi jsou po losování o téměř dva miliony korun bohatší, píše britský portál mirror.co.uk. Každý z manželů si přišel na příjemných 30 tisíc liber, v přepočtu bezmála 900 tisíc korun. Je až neuvěřitelné, že v jednom losování padlo dvakrát stejné směrovací číslo.

Dvojice, která je spolu už 26 let, má v plánu podělit se o peníze s rodinou. "Máme pět dětí, deset vnoučat a jednou pravnouče. Rádi svoje vnoučata rozmazlujeme, takže jim určitě nějaké peníze dáme," nechala se slyšet Liz.

Související obsah

Za peníze navíc si manželé chtějí dopřát i dovolenou v Kalifornii, kde má Liz sestru a neteř. "Byli jsme tam už několikrát, ale nikdy jsme neměli dost peněz, abychom si to užili naplno. Určitě zajedeme i do Las Vegas a utratíme část naší výhry," pokračovala Cooksonová, která by další částku chtěla vyhrát právě v kasinu.

Její manžel Ronnie by si zase rád koupil karavan. "Potom bychom mohli cestovat a objevovat krásy naší země. Rádi bychom navštívili Skotsko," rozplývala se Liz.

Za poplatek se v loterii People's Postcode Lottery zařazuje do slosování poštovní směrovací číslo sázejícího. Společnost vždy minimálně 32 procent z výtěžku z prodeje lístků věnuje na charitu. Za kolo, kterého se zúčastnila Liz s Ronniem, putovalo přes 280 milionů korun na pomoc znevýhodněným dětem a ženám.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz