Koronavirus

Úřad zveřejnil, jak funguje trasování! Hygienici nedohledali stovky případů

Úřad zveřejnil, jak funguje trasování! Hygienici nedohledali stovky případů
Zdroj: TV Nova

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo, jak funguje trasování v rámci Chytré karantény. Z podrobného přehledu vyplývá, že nejhůře je na tom Praha a Plzeňský kraj, kde nedohledali stovky případů.

Podle zveřejněných dat se hygienikům za poslední dva týdny celkově podařilo vyřešit 3 869 případů. Jednalo se o 1 529 pozitivně nakažených, 2048 rizikových kontaktů a 292 případů u praktického lékaře. Naopak se nepodařilo vyřešit 2 525 pozitivních případů a 4 486 rizikových kontaktů.

Za posledních 14 dní hygiena provedla více než 7 tisíc hovorů, což bylo celkově 34 216 hovorových minut.

Nejhůře ze všech krajů je na tom Praha, kde se podařilo v tomto období dořešit pouze 721 případů nákazy, přičemž 872 případů se hygieně vytrasovat nepodařilo. Navíc lidem se na hygienickou stanici podařilo dovolat pouze v 60 % případů.

Celkový přehled trasování k 21.9.2020

Druhým nejproblematičtějším je Plzeňský kraj, kde se za posledních 14 dní nepodařilo dotrasovat 638 pozitivních případů. Co se týče nedotrasovaných rizikových kontaktů, tam jsou na tom nejhůře Zlínský, Moravskoslezský a Pardubický kraj.

Související obsah

Chytrá karanténa je systém, který má vést k včasnému zachycení, testování infekčního onemocnění Covid-19 a izolaci v karanténě co největšího počtu potenciálně nakažených osob. Součástí toho je ve spolupráci s nakaženými vytipování kontaktů, na které mohli přenést virus.

S nemocí Covid-19 momentálně bojuje 24 817 pacientů, v celkovém součtu se nakazilo už 50 764 lidí. V pondělí počet aktuálně hospitalizovaných klesl na 494.


Podrobné údaje o jednotlivých krajích najdete v galerii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz