Krimi

Řidička v Opavě se snažila objet kolonu. Srazila dvě přecházející děti

Řidička v Opavě se snažila objet kolonu. Srazila dvě přecházející děti
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Dvě děti měla srazit v pondělí ráno sedmačtyřicetiletá řidička v Opavě, která se snažila v zácpě objet kolonu zprava přes cyklopruh. Obě děti skočily se zraněním v nemocnici.

Nehoda se stala kolem půl osmé ráno v Ratibořské ulici. Podle informací policie chtěla žena odbočit na Partyzánskou ulici, v místě však popojížděla kolona aut, do které se však řidička nezařadila.


"Vybočila ve směru jízdy vpravo a projížděla ke křižovatce vedle kolony tou částí komunikace, která není jízdním pruhem, nebo místem určeným pro jízdu auta,“ upřesnila policejní mluvčí Soňa Štětínská. Jednalo se o pruh pro cyklisty.

Auto pak vjelo do dvou dětí, které podle policistů šly od ostrůvku oddělující oba jízdní směry. "Obě děti se zranily a zdravotníci je převezli do nemocnice,“ řekla Štětínská.

Související obsah


"Jedenáctiletý chlapec byl podle svědků krátce po události v bezvědomí, se záchranáři však už komunikoval. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy, ruky, břicha a pánve,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Po ošetření chlapce lékaři převezli do ostravské fakultní nemocnice. Devítiletou dívku pravděpodobně s otřesem mozku transportovali záchranáři do Slezské nemocnice v Opavě. Řidička měla negativní test na alkohol.


"Pokud má někdo na palubní kameře vozu zachycený celý děj dané události, nebo dobu mu předcházející a související s nehodou, prosíme, aby kontaktoval policisty na lince 158,“ vyzvala Štětínská.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz