Zahraničí

Trump má brzy odejít z nemocnice. "Je mi lépe než před 20 lety," vzkázal

Trump má brzy odejít z nemocnice. "Je mi lépe než před 20 lety," vzkázal
Zdroj: Profimedia

Americký prezident Donald Trump v pondělí prohlásil, že za několik hodin opustí nemocnici. Z onemocnění Covid-19 se chce v příštích dnech zotavovat v Bílém domě. Prý se cítí skvěle, lidé se nemají koronaviru obávat. Ve Spojených státech zemřelo přes 209 tisíc nakažených.

Nakažený Donald Trump, kterému podávali i experimentální lék remdesivir, nevidí důvod, proč by měl zůstat v nemocnici. Pokračovat v léčbě hodlá v Bílém domě.

Vojenskou nemocnici nedaleko Washingtonu by měl podle svých slov opustit už v pondělí večer tamního času. "Z nemocnici odejdu dnes v 18:30. Cítím se opravdu skvěle. Nemějte strach z Covidu. Je mi lépe než před 20 lety," nechal se americký prezident slyšet na twitteru.

Trumpa do Bílého domu s největší pravděpodobností přepraví prezidentská helikoptéra, píše agentura AP. Není jasné, jak dlouho zůstane v izolaci. Karanténa by však podle odborníků měla trvat přinejmenším 10 dní.

 

Související obsah

Nákaza se u Trumpa potvrdila minulý pátek. Mluví se o tom, že z péče lékařů se chce co nejrychleji dostat kvůli předvolební kampani. Volby v USA proběhnou už v listopadu a jeho demokratický vyzyvatel Joe Biden má v průzkumech navrch.

Už několik hodin před oznámením, že odchází do domácího léčení, opustil Trump nemocnici a zdravil své příznivce z auta. Podle kritiků tím ohrozil členy své ochranky.

Donald Trump se v pondělí projížděl před nemocnicí v opancéřovaném autě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz