Volby 2020

Volební finále začíná! Lidé budou volit senátory ve 26 obvodech

Volební finále začíná! Lidé budou volit senátory ve 26 obvodech
Zdroj: Profimedia

V pátek odpoledne začne druhé kolo voleb do jedné třetiny Senátu. Voliči tak půjdou k hlasovacím urnám ve 26 obvodech. V prvním kole získal pouze jeden z kandidátů na senátora nadpoloviční většinu hlasů. Byl jím bývalý dlouholetý starosta Krásné Lípy na Děčínsku Zbyněk Linhart (za STAN).

Druhé kolo voleb do jedné třetiny senátu proběhne v pátek 9. října a v sobotu 10. října. V pátek budou volební místnosti otevřené od 14 do 22 hodin, v sobotu pak od 8 do 14 hodin. Lístky dostanou všichni účastníci až ve volebních místnostech.


Už ve středu měli první možnost volit ve 26 obvodech voliči, kteří kvůli koronaviru mají nařízenou karanténu. Hlasování tak proběhlo z auta na drive-in stanovištích. Tuto možnost ve středu využilo 513 lidí.

Související obsah


Do druhého kola senátních voleb postupují vždy dva nejúspěšnější kandidáti z daného volebního obvodu v případě, že se nikomu nepodařilo v prvním kole získat nadpoloviční většinu hlasů. V letošních volbách se to povedlo pouze jednomu kandidátovi.


Tím byl bývalý dlouholetý starosta Krásné Lípy na Děčínsku Zbyněk Linhart (za STAN). Obvod číslo 33 – Děčín, tak už nyní má svého vítěze.


"Já bych chtěl poděkovat voličům, že šli k volbám a že mi opět vyjádřili důvěru. Jsem rád, že ocenili těch šest let mé práce,“ poděkoval senátor Linhart.

Lidé v karanténě volili už ve středu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Volby 2020

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz