Domácí

Muž se ztratil v Beskydech ve sněhu. Hledaly ho desítky záchranářů!

Muž se ztratil v Beskydech ve sněhu. Hledaly ho desítky záchranářů!
Zdroj: Horská služba

Náročnou pátrací akci za sebou mají členové horské služby, policisté i hasiči. V sobotu večer a v noci hledali u Pusteven v Beskydech mladíka, který tu zabloudil v zasněžené oblasti. Objevili ho až po několika hodinách, byl silně podchlazený a opilý.

"Osmadvacetiletý muž z Havířova včera večer zabloudil v okolí Pusteven, několik desítek horských záchranářů, hasičů a policistů pak prohledávalo vrchol," informovala horská služba v neděli na svých stránkách.

Bloudící muž volal nejprve policistům, kterým řekl, že je snad na modré turistické stezce u lanovky do Ráztoky. A že je v místě, kde je sníh. Policisté pak kolem osmé večer kontaktovali horskou službu. 

"Sníh je zde od 800 do 1000 metrů nadmořské výšky. Naše hlídka ze stanice na Pustevnách tedy vyrazila propátrat udaný prostor, ale bez výsledku,“ popsal začátek pátrací akce zasahující člen horské služby Jaroslav Pavlica.

Pátrání zkomplikovala nejen tma, ale také to, že pohřešovaný mladík buď usnul, nebo mu přestal fungovat telefon. Vůbec se ho totiž nedařilo kontaktovat.

Související obsah

"Před jedenáctou se do akce dostal i policejní psovod a s našimi členy opět prošel udaná místa a stále nic. Před půl dvanáctou pak všichni policisté, hasiči a horští záchranáři utvořili rojnici a začali pečlivě prohledávat okolí modré značky,“ doplnil Jaroslav Pavlica. To navíc v nižší nadmořské výšce pršelo a výš pro změnu hustě sněžilo.

Muž se náhle o půl hodiny později ozval. "Zřejmě opravdu usnul nebo omylem telefon vypnul. Udal, že je skutečně na sněhu, ale jinak byl dost zmatený. Nicméně během dvaceti minut od telefonátu sám vyšel z lesa, ovšem na druhé straně hřebenu. Byl prochladlý, zcela dezorientovaný, ale jinak naštěstí bez zranění,“ upřesnil Pavlica.

Policisté následně zjistili, že mladík je opilý. A byl tak silně podchlazený, že ho záchranka musela odvézt do nemocnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz