Domácí

Zemřel muzikant Petr Dudešek, založil legendární Buřinky a Berušky

Zemřel muzikant Petr Dudešek, založil legendární Buřinky a Berušky
Zdroj: Facebook/Miroslav Graclík

České hudební nebe se bohužel rozrostlo o legendárního muzikanta a zpěváka Petra Dudeška. Naposledy vydechl minulou středu, bylo mu 81 let a až do konce vedl svou skupinu Buřinky a Berušky. Smutnou zprávu na sociálních sítích oznámil spisovatel Miroslav Graclík.

Petr Dudešek zemřel ve věku 81 let minulou středu. Nevěnoval se pouze své skupině Buřinky a Berušky, byl i členem ostravského Divadla Petra Bezruče.

Kapelu, ve které hrál na bicí, založil v roce 1967. Původně se jmenovala Divadelní pětka, krátce nato se přejmenovala 6 pánů v Buřinkách. Později nesla název Muzika bez kapelníka, v roce 1978 se jméno změnilo naposledy. Protože se ze skupiny stal spíš dívčí sbor, začala si říkat Buřinky a Berušky Petra Dudeška.

Legendární muzikant po sametové revoluci přičichl i k politice. Mezi roky 1990 a 1992 byl poslancem a členem výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, školství a tělovýchovu.

Související obsah

Poslední rozloučení proběhne v úterý 27. října v Příboře nedaleko Kopřivnice. "Vzhledem k současné situaci bude kapacita ve smuteční síni omezena, ale venku budou reproduktory, aby lidé, kteří se nedostanou dovnitř, alespoň slyšeli," informoval Graclík.

Dudešek přežil obě manželky, zůstaly po něm dcery Petra a Simona a vnučka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz