Domácí

Počty vězňů nakažených koronavirem raketově rostou, máme čísla

Věznice Rapotice na Jihlavsku hlásí 26 vězňů nakažených koronavirem. Už to samo o sobě je o třetinu více nakažených, než kolik ještě před měsícem uváděla Vězeňská služba v celém Česku. Tehdy jich podle oficiálních zdrojů bylo 19 z celkového počtu 19 tisíc vězňů.

Od té chvíle začaly počty nakažených raketově stoupat. Už minulý týden hlásilo vedení věznice v Ostravě Heřmanicích 200 nakažených vězňů a zaměstnanců. "Z celkového počtu téměř 20 tisíc vězňů je aktuálně 336 nakažených," řekla tehdy mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová.

Nyní je počet nakažených výrazně vyšší. "Momentálně je ve věznicích po celém Česku 615 nakažených vězňů, zaměstanců je pozitivních 385 z celkového počtu téměř 11 tisíc. Neustále reagujeme na nastalou situaci a zavádíme další preventivní opatření," doplnila Kučerová.

Související obsah


Je to přitom pouhý měsíc od zřejmě největší novodobé vzpoury vězňů v Bělušicích na Mostecku, kteří se dva dny po sobě bouřili tak, že situaci musela řešit zásahová jednotka. Vězni tehdy tvrdili, že je nakažených výrazně víc, než kolik uvádí oficiální zdroje. Stěžovali i na nedostatečnou lékařskou péči. Policie vzpouru dodnes vyšetřuje, zatím nikoho neobvinila.

Na reportáž TV Nova se podívejte zde:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz