Zahraničí

Evropská města zdobí krásné vánoční stromy. Hlasujte pro ten nejhezčí!

Mnohá města napříč celou Evropou kvůli pandemii koronaviru zrušila vánoční trhy, ozdobit náměstí či jiný veřejný prostor tradičním vánočním stromem si ale ujít nenechala. Podívejte se, jaká krása zdobí některá z velkých evropských měst a hlasujte, který ze stromů se vám líbí nejvíce.

Předvánoční čas pandemie koronaviru výrazně ovlivnila snad v celé Evropě. Vánoční trhy řada měst ruší a pokud ne, platí na nich přísná hygienická opatření.

Například Praha letos vánoční trhy výrazně omezila, a strom na Staroměstském náměstí se dokonce rozhodla rozsvítit "v tajnosti". Důvodem bylo, aby se na náměstí neshromáždil velký dav lidí.

Překrásný smrk je vysoký 17,5 metru a pochází z Kamenného Přívozu v okrese Praha-západ. Tradičně se jedná o strom, který by majitel stejně pokácel.

Pokud vás zajímá, jaké vánoční stromy stojí v jiných evropských metropolích, můžete si je prohlédnout v galerii na konci článku. Naleznete v ní 10 stromů z vybraných měst napříč celou Evropou, včetně toho pražského.

Krásně ozdobeným smrkem se kromě Prahy pyšní například slovenská Bratislava, polský Krakov, německý Frankfurt nad Mohanem nebo městský stát Vatikán. Britský Londýn a rakouská Vídeň vsadily na vysoké štíhlé stromy, zatímco italský Milán má strom korpulentní. Hlavní město Litvy Vilnius a španělská Huelva se pochlubily netradičními moderními stromky.

Související obsah

Každý z nich má své kouzlo a vybrat si jen jednoho favorita není snadné. Který vás oslovil nejvíce? Prohlédněte si následující galerii a hlasujte v anketě pro nejkrásnější vánoční strom.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz