Domácí

Vláda opět měnila nařízení, opozice předala Babišovi potměšilý dárek!

I po přechodu do 4. stupně pohotovosti zůstanou otevřené všechny obchody a služby, ale zároveň mělo platit omezení pohybu jen na ty nejnutnější případy. Nařízení proto musela vláda ve čtvrtek upravit. Zároveň udělila výjimku pro konání štědrovečerních půlnočních mší.

"Jsme upravili usnesení, které se týká vycházení přes den tak, aby nikdo nemohl dvojím způsobem toto omezení vykládat, protože cílem vlády v žádném případě není omezit nakupování v určitých druzích obchodů nebo využívání služeb," vysvětlil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Zároveň upozorňoval, že i přesto by se lidé mimo své bydliště měli zdržovat, jen pokud je to opravdu třeba. Časté úpravy v opatřeních ale vadí opozici.

Související obsah

"Pokud mají lidé ta vládní nařízení dodržovat, tak potřebují mít určitou jistotu," má jasno Vít Kaňkovský z KDU-ČSL. Opoziční ODS svůj názor na to, jak vláda mění opatření, vyjádřila vskutku originálním způsobem.

"Kolega Munzar předal panu premiérovi knihu Kronika města Kocourkova jako jakýsi symbol protichůdných opatření. Že to místy vypadá, že si z nás všech vláda dělá blázny," vysvětlil místopředseda ODS Martin Kupka.

"Vláda při využívání svých mimořádných pravomocí by se měla řídit tím známým: Dvakrát měř a jednou řež. A proto mi dovolte, abych vám předal dárek k Vánocům, je to Kronika města Kocourkova," pronesl poslanec Vojtěch Munzar (ODS) směrem k Babišovi.

Premiéra ale nezaskočil. "Děkuji za ten dárek, vidím, že jsou tady i další knížky jako Kuře Napipi a jeho přátelé, Ferda cvičí mraveniště," reagoval předseda vlády.

Naopak povolení zúčastnit se na Štědrý den půlnočních mší opozice kvituje. Budou pro ně ale platit přísná pravidla. Kapacita kostelů bude ale snížena na dvacet procent a vejde se do nich tak mnohem méně lidí než obvykle.

Související obsah

"Na všechny, tak jak klasicky chodili, se nedostane, nebude se moct zpívat. Co bych doporučil lidem? Aby sledovali facebook, webové stránky, tam jsou všechny informace o tom, jak na to budou farnosti reagovat," nabádá jeden z kněží.

Vláda také rozhodla o tom, že i po přechodu do čtvrtého stupně pohotovosti budou smět i nadále fungovat autoškoly. Od pátku můžou restaurace opět prodávat jen přes výdejové okénko. Pro turisty se zavřou hotely - ti, kteří už pobyt zahájili, ho ale můžou dokončit. Zavřít musí také vnitřní sportoviště včetně bazénů nebo fitness center.

pez, Eliška Kopánková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz