Domácí

"Návrh rozpočtu už měl být v koši," míní Kalousek. TOP 09 ho nepodpoří

Sněmovna v pátek znovu projedná návrh státního rozpočtu na rok 2021. Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) jej navrhla se schodkem 320 miliard korun. Dostatečnou podporu však kabinet nesehnal. Podle šéfa klubu poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který vystoupil ve Snídani s Novou, předseda vlády poslance stále nepřesvědčil.

Premiér Andrej Babiš (ANO) společně s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) se ve čtvrtek znovu sešli s poslanci jednotlivých klubů, aby se dohodli na rozpočtu. Opozice však zastává stále stejný názor a řada stran odmítá návrh podpořit.


"Nepřesvědčili nás. Udivuje mě, že si premiér neuvědomuje, kdy se o rozpočtu rozhoduje. Není to dnes, ale rozhodovalo se před dvěma měsíci, kdy se schválily příjmy, výdaje a deficit. My jsme je chtěli přepracovat,“ řekl Kalousek.

Související obsah


Podle poslance Miroslava Kalouska (TOP 09) si Česká republika nemůže dovolit takové výdaje, které jsou navrženy. "Chceme, aby rozpočet odpovídal realitě a byl ve výdajích úspornější,“ doplnil.


Největší chybu vidí v tom, že stát neustále nabobtnává a lidé platí stále více státních pracovníků ze svých daní. "Za posledních šest let nám přibylo 70 tisíc státních zaměstnanců. Nemůžeme si dovolit tolik lidí, které platíme z daní,“ popsal Kalousek. Další chyba je podle něj ve velmi nepřehledných a neefektivních dotacích, které stát poskytuje velkým firmám.


Už před pár dny se nechali slyšet komunisté, že návrh státního rozpočtu na rok 2021 nepodpoří. Zastání však nebude mít ani u TOP 09. 

"Rozpočet je mrtvý dokument, který měl být už dávno v koši a mělo se pracovat na novém návrhu. Moje strana ho nepodpoří,“ uzavřel Kalousek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz