Domácí

Na Bruntálsku námraza láme stromy. Jezděte jinudy, radí hasiči řidičům

Na Bruntálsku námraza láme stromy. Jezděte jinudy, radí hasiči řidičům
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

U Rýmařova na Bruntálsku počasí už několik dní komplikuje dopravu. Dvoukilometrový úsek pokrývá námraza, která je tak silná, že láme větve i stromy, které padají na silnici. V oblasti se už několik týdnů navíc drží mlha, která dopravě také nepřidává. Hasiči proto radí řidičům, aby raději jezdili jinudy.

Na silnici č. 445 mezi Rýmařovem a jeho místní částí Stránské za poslední tři dny popadaly desítky stromů a silných větví obalených silnou námrazou a ledem. "Vyžádaly si už přes dvě desítky výjezdů profesionálních a dobrovolných hasičů," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

"Na této silnici – hlavně zhruba ve dvoukilometrovém kritickém úseku – navíc zůstávají hromady "sněhu" z ledu a námrazy," dodal. V oblasti se navíc už tři týdny drží mlha. Hasiči proto řidičům doporučují, pokud jedou z jihu, aby zvolili jinou trasu než kolem hradu Sovinec, například přes Dlouhou Loučku.

Související obsah

To se týká především lyžařů, kteří vyrážejí na jesenické sjezdovky v Karlově či Kopřivné.

"Ta námraza je tak silná, že láme nejen silné větve, ale i stromy v půlce, a ty často končí i s ledovým obalem na silnici. Zatím tady naštěstí nemáme hlášenou žádnou srážku auta se stromem či zranění osob. Nevypadá to ale, že by se situace během dneška (úterý 22.12.2020) či středy zlepšila," konstatoval řídící důstojník bruntálských hasičů.

 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz