Domácí

V Jihlavě hořel panelák. Hasiči museli evakuovat přes dvě desítky lidí

Hasiči v Jihlavě vyjížděli v úterý večer k požáru paneláku. Na místě evakuovali 22 lidí. Hořet začalo od elektrického rozvaděče ve výtahové šachtě.

Oznámení o požáru panelového domu přijali záchranáři na tísňové lince 112 v půl deváté večer. Na místo ihned vyrazily jednotky Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina. Příčinou požáru byla závada na elektrickém rozvaděči ve výtahové šachtě.

Hasiči na místě evakuovali 22 lidí. "Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Jihlavy-Bedřichova,“ uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová.

Související obsah

"Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že hoří elektrický rozvaděč ve výtahové šachtě. Evakuace probíhala za použití výškové techniky. Požár se podařilo velmi rychle uhasit,“ dodala Musilová.

Všichni obyvatelé domu se po deváté hodině mohli vrátit zpět domů. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na jeden milion korun.

Výbuch cisterny otřásl New Yorkem. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Píše se na Deník.cz