Domácí

Jeden okres má v systému PES 100 bodů! Tyhle regiony jsou na tom nejhůř

Jeden okres má v systému PES 100 bodů! Tyhle regiony jsou na tom nejhůř
Zdroj: Getty Images

Podruhé v řadě padl v Česku rekord v počtu nově odhalených případů covidu-19 i v podílu pozitivních testů. To se výrazně promítlo i do protiepidemického systému PES. V Česku je tak první okres s maximálním rizikovým skóre sta bodů ze sta. Výrazně také přibylo regionů, odkud odborníci hlásí index rizika 90 a více.

Ve středu ráno na tom podle údajů zveřejněných ministerstvem zdravotnictví byly nejhůř severočeské Teplice s rizikovým skóre 91 bodů. Šlo zároveň o jediný okres v Česku, kde byl index systému PES 90 a víc.

O den později je všechno jinak. Novým "šampionem" se stal okres Rakovník, odkud experti hlásí maximální hodnotu rizikového skóre - 100 bodů. Situace se zhoršila i ve zmiňovaných Teplicích, kde je skóre 96. Stejně jako v Táboře.

Související obsah

Celkem je aktuálně regionů s indexem rizika 90 a víc šest - kromě tří zmiňovaných je zhoršení hlášeno ještě z Mělníka (93), Havlíčkova Brodu (92) a Berouna (90).

Dalších osm okresů je na hodnotě 89 bodů - Hradec Králové, Karviná, Kladno, Náchod, Nový Jičín, Opava, Ostrava-město a Prostějov.

Česko také ve čtvrtek přišlo o jediný okres v celé republice, který byl o den dříve bodově ve třetím stupni opatření z pěti - rizikové skóre v Karlových Varech totiž vyskočilo z 57 bodů na 74 a "chybí" mu tak dva body k pádu do nejpřísnější úrovně protiepidemických opatření. Rapidně se zhoršuje situace v hlavním městě - index rizika v Praze za dva dny vyletěl o 24 bodů - z 61 na 85.

Související obsah

Kompletní přehled okresů a jejich skóre v systému PES najdete v nejspodnějším grafu na této stránce na webu ministerstva zdravotnictví.

Česko je v nejpřísnějším stupni opatření od neděle. Otevřené tak zůstávají pouze obchody se základním sortimentem, od 21 hodin platí noční zákaz vycházení a jsou zavřené restaurace.

Některé státy chtějí zvýhodnit lidi očkované proti covidu-19. Více v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz