Domácí

Kolik zbývá volných lůžek? Podívejte se, kde dochází místo! PŘEHLED

Kolik zbývá volných lůžek? Podívejte se, kde dochází místo! PŘEHLED
Zdroj: TV Nova

Česko se v posledních dnech potýká s rekordními nárůsty pozitivně testovaných s onemocněním covid-19. Hospitalizovaných v nemocnicích stále přibývá. Podívejte se, jaké jsou aktuální volné kapacity lůžek v nemocnicích v krajských městech.

Aktuálně je v nemocnicích 6 023 hospitalizovaných s covidem-19. Z toho více jak 800 osob je ve vážném stavu a přes 2 600 lidí je ve středně těžkém. Zbytek pacientů je v lehkém stavu, nebo zcela bez příznaků. K 31. prosinci bylo volných celkem 970 ARO+JIP lůžek z celkového počtu 3 822.

Za poslední týden se zvýšil počet hospitalizovaných o 1 700. Standartních lůžek s kyslíkem je aktuálně k dispozici 7 113 z celkového počtu 21 454, kapacita je tedy využita z 66 %. Umělých plicních ventilací je volných 903. Celkem jich Česko má 2 108. Na mimotělní podpoře je ke dnešnímu dni 36 pacientů. K dispozici je dalších 45 přístrojů. 

Související obsah

 

Situace v nemocnicích se liší kraj od kraje. V hlavním městě je nejvážnější situace ve Všeobecné fakultní nemocnici. ARO+JIP lůžka jsou volná pouze tři a standartních lůžek s kyslíkem je jen 6 z celkového počtu 512. Na mimotělní podporu jsou napojení čtyři pacienti a další čtyři má nemocnice k dispozici. Umělých plicních ventilací má VFN z celkového počtu 47 k dispozici jenom tři.

Nemocnice mají v plánu navýšit kapacitu lůžek zhruba o 3 300. Jak na tom jsou nemocnice teď s kapacitou volných lůžek v jednotlivých krajských městech, se podívejte v přiložené tabulce.

 

Zdroj: MZ ČR
TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz