Domácí

Řidič se chtěl vyhnout zvěři. Nehoda skončila tragicky, spolujezdkyně zemřela

Řidič se chtěl vyhnout zvěři. Nehoda skončila tragicky, spolujezdkyně zemřela
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Cesta zhruba šedesátiletého muže a jeho o třicet let starší spolujezdkyně u Husince na Prachaticku skončila tragicky. Řidič se podle policie zřejmě snažil vyhnout zvěři a havaroval. Muž vyvázl téměř bez škrábnutí, žena na místě zemřela.

Nehoda se stala v neděli krátce po poledni. "Řidič se pravděpodobně vyhýbal zvěři a strhl vozidlo vpravo, kde narazil do silniční propusti. Byl převezen do nemocnice, jeho spolujezdkyně zemřela," popsal Matzner.

"Tu osobu jsme vyprošťovali, ale bohužel se ji nepodařilo zachránit," řekla mluvčí krajských hasičů Vendula Matějů. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Prachatic. 

Související obsah

Nehoda se stala také na Litoměřicku, zranili se při ní čtyři lidé. "U Nových Dvorů bourala tři auta. Jednoho zraněného transportoval do nemocnice vrtulník," popsali ústečtí hasiči na svém twitteru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz