Domácí

Na Pražském okruhu začalo za jízdy hořet auto. Posádka stihla utéct

V horor se proměnila v sobotu jízda po Pražském okruhu pro jednoho z řidičů. Jeho vůz totiž za jízdy začal hořet. Podle hasičů stihla posádka auto opustit dřív, než ho plameny zcela pohltily. Z vozu zůstalo pouhé torzo.

K požáru auta na nájezdu na Radotínský most vyrazili pražští hasiči v sobotu kolem půl páté odpoledne. Když na místo jednotka z radotínské stanice dorazila, byl vůz celý v plamenech. Hořet začal už za jízdy.

Podle mluvčího hasičů Martina Kavky stihl posádka vystoupit a je v pořádku. Jestli žár poškodil také vozovku nebo svodidla, u kterých auto předtím, než zcela vzplálo, zůstalo stát, není jasné. "Hasiči na lokalizaci plamenů nasadili jeden vodní proud," informoval Kavka.

Související obsah

Vyšetřovatel na místě odhadl škodu na 50 tisíc korun. Oheň vznikl podle předběžných výsledků vyšetřování kvůli technické závadě. Nejde přitom o jedinou podobnou událost za poslední dobu.

Na konci prosince vyráželi hasiči také k několika hořícím autům. Auto vzplálo také na Pardubicku a posádka jen tak tak stihla před plameny utéct. Žár byl tak silný, že nepoškodil jen vůz, ale i silnici.

Související obsah

V plamenech skončil také vůz jedné řidičky na Zlínsku. Tankovala benzin, ale když po zaplacení chtěla odjet, nemohla auto nastartovat. Krátce na to zpod kapoty vyšlehly plameny. Tragédii zabránil včasný zásah hasičů.

Požárem skončila také havárie v bubenečském tunelu Blanka, při které se zranili tři lidé. Řidič policejního auta za volantem zazmatkoval a auto skončilo na střeše. Poté začalo hořet. Kolegům do bezpečí pomohla jedna z policistek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz